Skip to content

Korduma kippuma küsimused

Ma ju tean juba, et suhkur on halb ja kujutan ette, milline tervislik toitumine olema peaks, aga see ei takista mind seda kõike söömast – kuidas see programm mind ümber veenab?

Meie videoloengud mitte ainult ei seleta mida peaks sööma, vaid selgitavad ka MIKS. Paljud osalejad on öelnud, kui nad teavad MIKS nad midagi teevad, siis tulevad muutused palju lihtsamalt ja ilma suurema pingutuseta. Samuti aitab programm luua häid toitumisharjumusi, kui head harjumused on loodud, on edaspidi palju lihtsam. Meil on ka toetav FB grupp, kus saab alati abi ja nõu küsida.

Kuidas eristub teistest programmidest?

Erinevus teiste sarnaste programmidega seisneb selles, et enamik nendest on üles ehitatud kindla toitumiskava jälgimise peale, ent koolituslik pool puudub. Kaal võib küll lühiajaliselt langeda, aga pärast programmi lõppu ei osata ikkagi iseseisvalt paremaid valikuid teha ja sageli langetakse vanade harjumuste küüsi. 8-nädalase heade toitumisharjumuste ja kaalulangetuse programmiga õpid iga nädal toitumise koha pealt midagi uut ja need teadmised jäävad Sinuga kogu eluks! Tänu nendele teadmistele saad ise iga päev teha paremaid valikuid ja kalorite lugemine, toidu kaalumine ja pidev stressamine jääb minevikku. Loe rohkem siit.

Ma olen kõike juba proovinud, miks ma peaks uskuma, et siin nüüd teisiti läheb?

Sageli proovitakse erinevaid dieete, mis võivad küll lühiajaliselt tulemusi anda, kuid dieedi lõppedes minnakse vanale rajale tagasi ja tulemused kaovad kiiresti. Lühiajaliste dieetide mure ongi see, et nendes on puudu teadmiste omandamine tervisliku ja teadliku toitumise kohta. Toitumisnõustaja+ 8-nädalasest programmist saad vajalikud teadmised ja oskused, kuidas toituda nii, et soovitud tulemused jääksid Sinuga alatiseks. Meie usume, et teadlikkus on võti!

Ma ei tahagi kaalu langetada, vaid lihtsalt uusi teadmisi toitumise kohta. Kas on mõtet liituda?

See programm ei ole kindlasti ainult kaalu langetamiseks. Teadlik toitumine on vajalik meile kõigile. Paljud osalejad on öelnud, et programmi läbides muutus paremaks nende tervis, nahk, une kvaliteet, hormonaalne tasakaal ning suurenes energiatase. Lisaks tugevnes immuunsus ning vähenes stressitase. Samuti mõjutavad uued teadmised ja loodud head harjumused positiivselt ka osalejate pereliikmete toiduvalikuid. Seega programmist on kasu tervele perele!

Kas programm sobib ka taimetoitlastele või toidutalumatustega inimestele?

Jaa, kindlasti! Meil on programmis palju retsepte, mida katsetada ja paljud neist on ka sobilikud taimetoitlastele ja veganitele. Samuti oleme mitmete retsepti juures välja toonud ka võimalikud asendused arvestades siis enamlevinud talumatuste ja allergiatega. Samas programmi põhirõhk on ikkagi sellel, et õpiksid just ise oma toidulauda tervislikumaks muutma süües endale harjumuspärased toite. Kuna meil ei ole kindlat toitumiskava, mida kõik peavad jälgima, siis sobib see programm kõigile!

Kui palju see programm iganädalaselt aega võtab? Videod ja muu materjal?

Videod avanevad programmi jooksul igal pühapäeval ja kestavad 1-1,5 tundi. Ehk siis iganädalaselt tasuks selle ajaga kindlasti arvestada. Samuti toimuvad igal nädalal Elisega FBki live videod, kus saad oma küsimusi esitada. Elise live-de asemel külastavad meid vahel ka üllatuskülalised ning toimib ka online ühiskokkamine. Lived, külalised ja ühiskokkamine ei ole kohustuslikud, aga väga soovituslikud 🙂 Eks igaüks saab ise otsustada, kui palju ta soovib programmi oma aega panustada.

Minu suurim mure on emotsionaalne söömine ning tunnen, et mul on seoses toitumisega palju sundmõtteid. Kas katate ka seda teemat?

Jaa, meil on sellel teemal eraldi videoloeng, kus räägime emotsionaalsest söömisest, kuidas emotsionaalseid isusid ära tunda ja kuidas neid vähendada. Üleüldse räägime prorammis päris palju ka mõtteviisist seoses toitumisega ja sellest, kuidas luua toiduga hea ja tervislik suhe. Programmi jooksul tuleb meile külla ka üllatuskülaline, kes just sel teemal rohkem räägib ja ka oma kogemust jagab.

Arvestades praegust hinnatõusu, kas programmis osalemine sobib ka inimestele, kellel on kindel toidueelarve või peab hakkama hirmkalleid tervisetooteid ostma?

Absoluutselt mitte. Põhirõhk on ikkagi sellel, et muudaksid oma toitumise tervislikumaks, aga seejuures ei pea oma toidulauda 100% muutma. Programmi saab teha väga erinevalt. Usume, et see poleks eriti jätkusuutlik, kui anname kõigile ette samad kindlad toidud. Moodsaid tervisetooteid ei pea ostma ja need pole vajalikud, aga kui huvi on siis loomulikult võib 🙂

Mulle ei meeldi üldse süüa teha, kas saan ikka programmist osa võtta?

Paljud programmis osalejad on öelnud, et tänu programmile hakkas neile toiduvalmistamine meeldima. Küll aga saab ka kenasti minimaalse toiduvalmistamisega hakkama. Programmi jooksul jagame ka nippe, kuidas saada tervislik toit valmis kiirelt; mida tervislikku kiirelt poest haarata ning mida vajadusel Wolt-i või Bolt-i abil tellida. Natuke aga tasuks ikka ise ka süüa teha, kes teab, äkki hakkabki meeldima! 😉

Olen lapseootel, kas saan ikka osaleda?

Kindlasti on teadmised, mida programm annab, äärmiselt kasulikud ka lapseootel emadele, et sellel ootusäreval ajal teha teadlikumaid valikuid ja ka tulevikus oma pere eest veelgi paremini hoolitseda. Sel juhul ei tohiks eesmärk olla kindlasti kaalulangus, aga teadmised toitumisest ja head toitumisharjumused on vajalikud kõigile!

Kas programmi ajal peab toitu kaaluma?

Ei, toitu ei pea ilmtingimata kaaluma. See on vaba valik. Paljud osalejad on saavutanud suurepäraseid tulemusi toitu kaalumata, mõned teised osalejad eelistavad osasid toiduaineid siiski kaaluda. Tervislikult toituda ja kaalu langetada on võimalik ka lisades taldrikule toitu silma järgi.

Mul on programmi ajal planeeritud reis ja toimuvad mõned sünnipäevad, kas saan ikka programmis osaleda?

Muidugi! Reisil, pidustustel ja sünnipäevadel ei saa me ilmtingimata oma toitumist nii täpselt jälgida, aga saame siiski teha teadlikumaid ja paremaid valikuid. Kõige olulisem on siiski järjepidevus, mitte perfektsus. Sündmuseid tuleb niikuinii ette, see on elu osa. Eesmärk võiks olla tervislikku toitumist oma ellu kohandada ja just seda see programm teha aitabki. Teadmised, mis programmist saad, jäävad Sinuga kogu eluks!