Skip to content

Avasta tervisliku toitumise põhitõed ja lõpeta dieeditamine igaveseks!

Sinu elu kvaliteet sõltub paljuski sellest, kuidas sa ennast tunned ja õige toitumine mängib selles suuremat rolli, kui arvatagi oskad – päriselt ka!

  • Kas tervislik toitumine tundub keeruline ja aeganõudev?
  • Kas soovid mõista, kuidas päriselt tervislikult toituda?
  • Kaalu langetamine tundub nagu võimatu missioon ning järjekordne populaarne dieet hirmutav?
  • Murrad pead, kust üldse saada tervisliku toitumise kohta usaldusväärset infot?
  • Või tahaksid Sa täielikult muuta seda, kuidas sa ennast oma kehas tunned, ning kui palju on Sul energiat ja elujõudu, et endale olulisi asju päriselt ära teha?

Kui jah, siis oled õiges kohas!

Vaata
tutvustavat videot

Mina olen toitumisnõustaja ja -terapeut Elis Nikolai.

Minu suurimaks missiooniks on tervisliku ja teadliku toitumise kaudu aidata inimestel enda eest paremini hoolitseda.

Minu jaoks ei tähenda tervislik toitumine ilmtingimata kõikide toiduainete kaalumist, kõigest meeldivast loobumist ning enda pidevat piiramist. Tervislik toitumine on elu tavaline osa, harjumus ning see on LIHTNE! Kohe kindlasti ei pea toitumine olema 100% ideaalne, et saavutada soovitud tulemusi.

Usun, et hea tervis ja enesetunne algab toitumisest ning see, mida me suhu pistame, mõjutab meid rohkem, kui arvata oskame. Oma aastatepikkusel teekonnal õppides toitumisnõustajaks ja -terapeudiks mõistsin, et just teadlikkus on edu võti. Infot on sel teemal aga tohutult palju ning saan aru, et kõigil ei ole võimalust nii palju aega toitumise uurimisse panustada.

Just selleks lõingi selle ainulaadse 8-nädalase programmi, mis aitab Sul LUUA elukestvad tervislikud toitumisharjumused, mõista KUIDAS tervslikult toituda, ning lisaks langetada ka PÜSIVALT kehakaalu.

Kuidas 8-nädalane heade harjumuste ja kaalulangetuse programm toimib?

  • toitumisalane teave
  • tervislikud retseptid
  • tugigrupp
  • nipid ja trikid toitumise kohta just Sulle sobival ajal kodust lahkumata

Erinevus teiste sarnaste teenustega seisneb sellest, et enamik nendest teenustest on üles ehitatud kindla toitumiskava jälgimise peale, ent koolituslik pool puudub. Kaal võib küll lühiajaliselt langeda, aga pärast programmi lõppu ei osata ikkagi iseseisvalt paremaid valikuid teha.

Luban Sulle, et pärast Toitumisnõustaja+ 8-nädalase programmi läbimist võid kiirdieedid igaveseks unustada ning tervislikust toitumisest saab lihtsalt sinu elu tavaline osa! Isegi, kui Sa ei soovi kaalu langetada, siis saad programmist palju uusi teadmisi toitumise kohta nii iseendale kui oma perele!

Toitumisnõustaja+ 8-nädalane programm on ainulaadne online keskkond, mis aitab Sul mõista, mida tegelikult tähendab tervislik toitumine ning kuidas langetada kaalu ilma range dieedita.

Ühes kohas on kompaktselt ja mugavalt koos iganädalased koolituslikud videod, tervislikud retseptid, näidistoitumiskavad ning toitumissoovitused. Samuti on sulle toeks kogu meie tiim ja teised osalejad, kes alustavad Sinuga seda teekonda samaaegselt.

Programmi suurimaks eesmärgiks on muuta Sinu suhtumist toitumisse ja aidata Sul päriselt mõista, kuidas teadlikult toituda, saavutada tervislikult oma ideaalkaal ning suurem energiatase.

Loe osalejate edulugusid

Olin aastast 100 endale iga aasta alguses lubanud, et nüüd võtan end kätte, aga iga aasta on detsember kuidagi väga kiiresti kohale jõudnud ja nulliring. Aga Elise õpetuste ja super-kogukonna abil sain nii mina kui minu retseptikogumik täiesti uue hingamise. Ei ühtegi kalorite lugemist, ei ühegi toidugrupi välja jätmist ja oiiii kui head söögid!

Kartsin alguses, et pean oma koduse menüü täiesti välja vahetama, aga Elisel olid teised plaanid – kodune menüü võis jätkuda ja lisaks sain häid mõtteid, kuidas seda mitmekesistada ja veelgi maitsvamaks muuta. Pole üldse paha diil!

Üle 10a näen kaalult vastu vaatamas numbrit, mida viimati nägin keskkoolis – 5kg läinud nagu naksti 😮 Ja energiast puudust pole ka 5-kuuse beebi kõrvalt. Kõige enam üllatas mind see, kuivõrd lihtne on tervislikult toituda ja tervislikku kaalunumbrit hoida ka ilma trenni tegemata.

Elise koolitus peaks kohustuslikus korras juba keskkooli ainekavas sees olema!

Antud programmiga liitumine oli parim rahaline ja ajaline investeering, mis ma kunagi oma tervise jaoks olen teinud. For real! Ma ei kaalunud terve programmi vältel mitte ühtegi asja oma taldrikul (see oli juba alguses mulle nii vastumeelne, sest olen varasemalt toitumiskavasid grammi täpsusega jälginud ja ennast hulluks ajanud). Ja selles programmis ei pidanud seda tegema. Ma sain teadmised, ise panin oma menüü kokku nende teadmiste põhjal. Ma söön 5-6x päevas ja see tuleb loomulikult. Ma ei mõtle enam pidevalt toidust nagu varem. Kui pikk jutt lühidalt kokku võtta siis, kui sa kaalud alustada, siis alusta. Sest kui sa ei alusta kohe, siis 2 kuu möödudes sa kahetsed, et ei alustanud 2 kuud tagasi. See on sinu tervis, mitte ainult kaalunumber.

Minu müüs ära see osa, et toitu ei pea kaaluma. Ma pole dieetide järgimises üldse järjepidev. Tahtsin leida viisi, kuidas reaalselt ülejäänud oma elu toituda saaksin ja ka oma kaalu normi ilma meeletute piiranguteta. Ja ma ei pidanud pettuma. Mul on magusaisu kadunud, menüü on väga palju värvilisem, nüüd suudan kergelt ka oma toidutalumatusi vältida. Ma magan paremini ja mu energiatase on tõusnud. Samuti meeldib mulle mu peegelpilt iga päevaga rohkem. 7.5 nädalaga on kadunud 6.5kg ja umbes 70cm kogu kehalt. Seda on tegelikult väga äge vaadata, kuidas mu keha muutub.

Seda toitumisplaani on lihtsalt nii lihtne jälgida. Vahepalad ja lõuna planeerin enamasti ette, aga hommiku- ja õhtusöögi võin jooksvalt välja mõelda, ilma pika planeerimiseta, sest kapid on häid asju täis. Teen seda, mille järgi isu on.
Mu suurim saavutus on programmi järjepidev jälgimine ja ka oma vanade mõttemustrite murdmine. Olles üsna pirtsakas sööja, siis olen uhke, et andsin endale võimaluse proovida ka toite, mida varem pole tarbinud. N
Ja kõige suurem üllatus on see, kuidas see programm õpetas ise mõtlema. Ja sellepärast on see nii erinev teistest, sest keegi ei ütle konkreetselt, mida Sa sööma peaksid. See on päädinud sellega, et mu aju genereerib lihtsa vaevaga uusi retsepte või lähenemisi mingile toidule.  Tegelikult ei pea millestki väga loobuma. Tuleb leidlik olla. Ootan juba uusi ideevälgatusi ja olen sama tubli edasi. Ma tegelikult enam ei kujuta ettegi, kuidas see kaootiline toitumine peaks peale neid teadmisi üldse välja nägema…
Suur suur aitäh! Siit saab vaid veel paremaks minna – teadlikult ilusa ja tervema minani.

Programm oli suurepärane ja andis mulle nii palju uusi teadmisi, kuidas teadlikult toituda. Minu toidulaud on nüüd palju värvilisem ning mitmekülgsem. Ja sain kindlustunde, et isegi, kui vahel patustan, tean alati kuhu tagasi pöörduda. Aitäh!

Motivatsioon ja haritus toitumise vallas! Need kaks märksõna iseloomustavad seda tervisliku toitumise programmi. Mina saavutasin 2 kuuga -7,1kg! Jah, see on võimalik vaid toitumisega! Tundub uskumatu? Elise edastatud teadmised, kogemused ja eelkõige su enda tahe ja usk on retseptiks. Olen väga tänulik, et see programm minusse selle “miski” sütitatas, minu valikud on enamasti tervislikud ja kui tulebki ette vahel libastumisi, siis alati meeles Elise sõnad, loeb eelkõige järjepidevus!!!  Aga millised olid suuremad harjumused, muutused? Imeline oskus on nüüd juua ja nautida vett, osata hinnata ja arvestada kehale vajavat portsjoni suurust taldrikul, juba poes teha tervislikumaid valikuid. Mõistmine, et kõik hea nn rämpstoit ei pruugi alati kehale pai teha! Tuleb tunnetada end ja oma tegelikke vajadusi, mitte teha valikuid vaid emotsioonide ajendil. Seeläbi olen palju aktiivsem, jaksan rohkem ja mul ei teki lõuna ajal unisust. Veelkord, AITÄH!!!

Liitusin, sest esimest korda ei reklaamitud nii väga kaalulangetusprogrammi kui üleüldiselt tervislikuma elustiili tekitamist.
Kõige enam meeldiski, et reklaamitu vastas oma sisule ning põhirõhk läkski sisulistele arusaamistele, miks me peaks toituma nii, et kehal oleks hea! Ja meeldis ka, et tegelikult ei pea me toitu kaaluma. Selleks et toit oleks täisväärtuslik, tasakaalus ja tervislik tuleb võtta asja mõistusega, silmas pidada taldrikureeglit ja süsivesikutega mitte liiale minna. Ja vahepalad, vahepalad,vahepalad!
See 8 nädalat oli minu jaoks tõeline emotsioonide rollercoaster, aga ma tõdesin, et vahepalad ja VESI mängivad minu jaoks võtmerolli.
Ja väga meeldis ka ülesehitus. Iga nädal keskendusime ühele teemale, et kohe alguses (kui mott nagunii maksimaalne) ei olnud info üleküllust ning samas see hoidis huvi üleval kogu programmi vältel.
Suurim muutus…hoolimata sellest, et kaalu kohpealt jäi eesmärgist puudu, siis sellist enamvähem kerget enesetunnet pole vist oma elus mitte kunagi nii pikalt ja järjepidevalt tundnud. 

Ja muutusena näen ma ka seda, et isegi kui on olnud kehvemaid perioode/toidukordi, siis alati järgmise olen teadlikult püüdnud (võimaluse korral) teha `õige` valiku või alustanud igat hommikut paremate ja värskemate valikutega. Ehk kokkuvõtlikult ei ole ma kordagi loobunud, ega alla andnud, kuigi on emotsionaalselt olnud väga demotiveerivaid perioode.

Ma küll olin selle grupi väike toriseja, kes ei jaganud ainult kiidulaulu ja tundus, et mul läks raskemalt kui teistel osalejatel. Kuid sellest hoolimata olen ma siiralt tänulik, et teie programmiga liitusin ning ma õppisin väga palju ja siit saab aind positiivsel joonel edasi liikuda! Ma võtan need põhitõed enda ellu kindlasti kaasa.

Suured tänud!

Liitusin programmiga, kuna mu toitumises valitses täitsa kaos. Sõin ükskõik mida ja millal ning see pani mu enesetundele ja kaalule päris suure koormuse ja tekitas stressi. Need 8 nädalat andsid mulle nii palju motivatsiooni See programm ei ole lihtsalt mingi dieet, vaid pigem ikka elustiil nagu Elis meile ka ütles. Programm õpetas tegema palju väikeseid õiged valikud, mis kokkuvõtteks toovad kaasa suured muutused. Mu toitumisalane teave täienes ikka märgatavalt ja need paljud head retseptid jäävad mu menüüsse aastateks.

Kokkuvõtteks:
Oskan nüüd teha paremaid valikuid, sain jagu oma pidevast unisusest ja energiapuudusest, mis alati peale sööki võimust võttis. Kaotasin 7kg ja mis kõige tähtsam, tunnen ennast hästi

Super äge ja kasulik kursus. Ei ole mingi tavaline nn dieedikuur, kus on toidud ette antud.See on uks uude ja paremasse toitumise maailma. Sinul pole teha muud kui võtta osa ja ammutada kogu see huvitav info toitumise kohta ning voilaa kaal lausa iseenesest langeb ning tunned end tunduvalt särtsakamalt.

Teete head tööd ja loodan, et järjest rohkem inimesi jõuab teie uksele, et muuta oma elu paremaks ja tervislikumaks.

Olin oma kehakaaluga juba aastaid rahulolematu. Teadsin, et dieeditama ma ei hakka, hullu trenni ma ka tegema ei hakka. Arvasin, et toitun suures pildis pigem tervislikult ja minu kilode pidev kasv oli mulle täiesti arusaamatu. Teadsin siiski, et kõik saab alguse toitumisest ja järelikult ma ei toitu õigesti kui kilod aina lisanduvad. 

Naljaka,  kuidas vahel elus asjad kokku jooksevad. Üsna pea, kui olin otsusele jõudnud, et mul on toitumise osas kellegi abi vaja, nägin Instagramis oma endist kolleegi jagamas oma imelist kaalu alandamise muutust. Selle muutuse nägemisest mulle piisas, et koheselt registreerida end järgmisse algavasse progarmmi.

Kursuse pikkus oli 8 nädalat ja minu eesmärk oli selle ajaga kaalust alla võtta 8kg. Ja 8kg sai ka alla võetud.

Elise toitumisprogramm on lihtsalt omandatav, lihtsalt jälgitav ja seda lihtne sobitada oma igapäevaellu. See oli väga lahe kogemus ja ma olen tulemusega super rahul. Aitäh!

Boonus! Täna, kaks kuud peale programmi lõppu on mul kadunud veel -5kg.

Minu elu parim otsus oli programmiga liitumine! Ma tunnen end üle 7 aasta vabana! Vabana selles mõttes, et olin 7 aastat erinevate toitumiskavade orjuses. Minu kinnisidee oli õigesti ja grammi täpsusega toitumine ja kui tekkis madalseis, olid ahvatlused kiirelt tulema ning sellele jätkus enese haletsemine…nii ma pendelasin kaalu ja toiduga aastaid.

Elise loodud programm on nii hästi ülesehitatud võiks öelda, et puust ja punasega saab oma toitumise korda. Lisaks inimesena on ta väga siiras ja armas.

Olen tänulik endale, et läbisin programmi ja olen nüüdseks teadlik toituja. Mõttemaailmas toimus korralik restart ja mõistan nüüd ,et toit on üks elu osa, mitte kogu maailm. Boonuseks on energiat rohkem (alustasin taas trenniga) ja muidugi kaalulangus.

Minul jätkub ainult kiidusõnu Aitäh!

Olin 8-nädalasele koolitusele registreerudes üpris kahtleval seisukohal selle kava toimimises ja oma võimes see 8 nädalat ka reaalselt vastu pidada. Esiteks polnud mul alguses aimugi kas, kuidas, mida ja kui palju me süüa võime ja mõte 8-nädalasest näljast hirmutas mind rohkem, kui ma esialgu tunnistada tahtsin ja peas plaanisin juba enne kavaga alustamist, kuidas viisakalt alla anda. Teiseks ei ole ma suutnud oma elus erinevaid teisi kiidetud toitumiskavasid üle kuu aja jälgida, kuna ma ei kannata hommikust õhtuni kokata vaid piinlikkusega retseptist järge ajades ja igat suutäit kaaludes. Oh üllatust, kui kauaoodatud toitumiskoolitus pihta hakkas ja ma sain aru, et ma võin peaaegu kõike süüa! Ei ole ainult kaalutud kapsas ja keedukana! Võin julgelt öelda, et meie pere toitumisharjumused muutusid selle 8 nädalaga jäädavalt paremuse poole. Kappidest on erinevad toorained sujuvalt vahetunud tervislikumate vastu ning nii on ju imelihtne jätkata nö ree peal ka edasi, kui see 8 nädalat on läbi saanud. Olen programmile ja meie armsale toetusgrupile lõpmata tänulik nende nädalate eest ja kuigi on plaanis suveks veel mõned kilod maha raputada, lähen juba praegu kevadele vastu mitu kilo kergemana, mitu cm õhemana ja mis kõige olulisem – mitu korda rahulolevamana!

Kirjutan tema 8-nädalasele programmile kahe käega alla ja soovitan osaleda absoluutselt kõigil, kes oma tervisest ja vaimust (!) vähegi hoolivad. 8 nädalat hiljem tunnen end lihtsalt fantastiliselt, ja seda ennekõike suurepärase meeleolu, paranenud une ja kõrge energiataseme tõttu, aga mis seal salata, ka kaal langes mitme kilo võrra. Kuigi pidasin end üsna teadlikuks toitujaks, sain programmi käigus aru, kui killustunud ja valikulised olid minu eelnevad teadmised ja toiduotsused tegelikult olnud, ja mis veelgi tähtsam – sain aru, kuidas ja miks mingi toit minu vaimu ja keha heaks päriselt töötab. Elise loengud olid sisukad, loogiliselt üles ehitatud ja lihtsasti mõistetavad, ja niimoodi nädal nädala järel sain järjekordse pusletüki oma teadmistesse juurde ja kohe ka praktikasse rakendada. Toitumine pole eales nii palju avastamisrõõmu pakkunud! Sammhaaval pisikesi muutusi tehes ei tundu ükski eesmärk ületamatu ning teekond on läbinisti nauditav. Minu eesmärk oli jõuda jätkusuutlike, “normaalsete”, elukestvate toiduharjumuste juurde, mis päriselt ka parandaksid elukvaliteeti. TEHTUD – ja jätkan samas vaimus!

See programm ei ole see klassikaline programm või dieet, see on elustiili muutus. Ja kuigi paljud programmid lubavad seda sama, siis siin on asi teisiti. Esiteks on rõhk heade harjumuste sisseharjutamisel, mis käivad koos põhjalike teadmiste omandamisega põhi toidugruppide kohta, ehk sellega, et miks me mida teeme 🙂 Laiema pildi mõistmine aitab iseenesest teha paremaid valikuid ja parandada enda toitumist ja suhtumist toitu. Lisaks sellele saadab programmis osalejat nõu ja tugi. Programm on täis häid soovitusi, retsepte ja infot, kuidas poes paremaid valikuid teha. Elis on loonud midagi, mille taolist teist ilmset pole, olles ise inspireeriv ja särav.

Osalesin Elise toitumiskoolitusel ja olen vägagi rahul! Ei oleks osanud arvatagi et saan nii palju uusi teadmisi, kuidas tervislikult toituda ilma dieeditamiseta, millised maitsvad tervislikud alternatiivid on olemas teatud toiduainetele ning mõnus retseptikogum on nüüd ka olemas.  Olen vägagi rahul! Soovitan!

Praegune tulemus (-5,3kg) motiveerib samal lainel edasi jätkama! Uusi toite on lisandunud menüüsse täitsa palju. Suurim muudatus on vist see, et lisan chia seemneid nüüd igale poole, nii kaerahelbepudru kui kookospiima sisse, isegi kõrvitsapüreesupi sisse panin! Äge projekt oli ka ühiskokkamine. Proovinud veel ei ole, aga kui talvel suusapüksid jälle jalga mahuvad, siis olen oma eesmärgi täitnud!

Programm on üles ehitatud loogiliselt. Kui järgida antud soovitusi, siis varsti märkad, et toidulaud on muutunud tervislikumaks. Õpid märkama, mida sööd ja jood, lugema etikette. Õpid tegema paremaid valikuid. Soovitan väljakutse vastu võtta ka siis, kui pere kohe ei toeta. Minu harjumuste muutus ja kaalu langus mõjus ka mu abikaasale hästi, kuigi ta algul ei vaimustunud minu liitumisest grupiga. Antud soovituste järgimine aitas ka temal kaalu langetada. Minul õnnestus peaaegu 7 kilo maha saada ja mu mehel pea 10 kilo!                                                    

Suured muutused saavad alguse väikestest asjadest! Enesetunne ja enesekindlus paranevad, energiatase tõuseb, suhted partneriga lähevad ka paremaks.

Soovitan soojalt! Julget pealehakkamist, teil pole midagi kaotada peale kaalu!

Osalesin 8-nädalases programmis eesmärgiga saada juurde energiat, õppida tegema tervislikumaid valikuid ning kujundada sellest oma elustiili osa.

Superrahul, et liitusin! Iganädalased loengud, tore online ühiskokkamine ning teadlikumad valikud on tekitanud hasardi tervislikumate alternatiivide leidmiseks ning uute retseptide katsetamiseks. Poeskäik ei ole enam rutiinne tegevus, vaid põnev avastusretk.

Kaotatud kilod ja sentimeetreid saledam vöökoht tuli nii loomulikult ja tervislikult. Soovitan kindlasti antud programmi. See on suurepärane võimalus kujundada uus elustiil ning leida üles oma tervislikum, energilisem ja saledam mina.

Otsustasin programmiga liituda kuna minu vaimne ja füüsiline tervis vajas turgutust. Olin pidevalt väsinud ja loid. Minu söömisharjumused olid kehvad, sõin palju magusat ja näksisin pidevalt. Juba esimestel päevadel peale programmi algust tundsin, kuidas mul oli väga palju energiat, see ainult motiveeris edasi. Muidugi mängis palju rolli ka FBki grupis toimuv ja iganädalased videod, kus sai palju toitumisalast infot. Kasutan neid teadmisi oma iga päeva menüüs ja keha tänas mind. Olen palju rõõmsam ja energilisem! Kaal on langenud 8,1 kilo ja see kindlasti annab indu juurde, et toituda samamoodi oma ülejäänud elu. Ma ei söö enam magusat nii palju kui varem. See on üks kõige olulisem asi, mida olen tahtnud muuta. Olen väga õnnelik, et liitusin. Parim investeering iseendasse.

“Otsustasin programmiga liituda, sest see oli minu kui vana dieeditaja jaoks midagi uut. Olen kehakaalu ja dieetidega maadelnud üle 15 aasta ja sellest väsinud. Teadsin küll, mis on tervislik toit, aga alati sellest ei piisa. Kuna see programm seletab lahti mida, miks ja kuidas, siis see kõnetas. Need teadmised saab kogu eluks kaasa võtta. Ja ma ei pidanud pettuma! Kõik on nii lihtsalt ja mugavalt üles ehitatud. Mulle meeldisid väga Elise põhjalikud videod ning iganädalane toidupäevikute jagamine. Sain kohe teadmised praktikas kasutusele võtta ning toidupäeviku pidamine tekitas mõnusa rutiini. Tänu sellele programmile hakkasin regulaarselt toituma ning suurim muutus toimus just seeläbi – mul kadusid ohjeldamatud isud! Ja ma tunnen end oma kehas mugavalt. Kaotasin selle programmi jooksul kokku -4.4 kg ja vööümbermõõdust kadus lausa -6.5 cm. Ma ei raisanud aega pikale stressamisele, vaid keskendusin programmi nautimisele. Ma ei tundnud, et ma pean end keelama, vaid ma teen enda jaoks pikas perspektiivis parimad valikud. Mul ei ole muud öelda, kui alusta nüüd ja tuleviku-sina tänab sind!”

Aiki

Merili

Tiina

Ethel

Pirje

Kerli

Kerti-Anniki

Kertu

Kärilin

Osaleja

Laura

Moonika

Osaleja

Kertrud

Kaja

Inna

Osaleja

Ade

Kristi

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 / 19

Loe lähemalt 8-nädalase programmi kohta

Sinu esimene samm
tervilikuma elustiili poole

Liitu uudiskirjaga

Liitu uudiskirjaga ja saadame sulle põnevaid retsepte ning infot toitumise ja meie tegemiste kohta!

Name